Płuczka do oczu Cederroth - chroń swoje oczy w pracy

Jeśli doszło do kontaktu oka z niebezpieczną substancją, szybki dostęp do odpowiedniej płuczki do oczu ma decydujące znaczenie w kontekście uratowania wzroku – liczy się każda sekunda. Upewnij się, czy Ty i inni pracownicy macie dostęp do odpowiednich środków.


Płuczka do oczuW miejscu pracy o podwyższonym ryzyku obrażeń oczu, np. na placach budowy, w magazynach, kuchniach i halach przemysłowych oraz laboratoriach, należy koniecznie stosować odpowiedni sprzęt pierwszej pomocy. Stosując odpowiednie środki, masz większą szansę uratować oczy!

Co dzieje się w oku podczas wypadku?
Poziom pH w oku ludzkim wynosi 7 (pH neutralne). Kwasy mają pH poniżej tej wartości, a zasady powyżej. W momencie kontaktu kwasu lub zasady z okiem dochodzi do zmiany pH w oku i wskutek tego do podrażnienia. Jak najszybsze przywrócenie neutralnego poziomu pH w oku ma ważne znaczenie w kontekście zminimalizowania podrażnienia.

W przypadku obrażeń oka pamiętaj, aby zawsze zasięgnąć porady lekarza! Zabierz kilka butelek roztworu do przemywania na czas transportu do szpitala. Jeśli nie masz dostępu do środków pierwszej pomocy, użyj letniej wody i kubka.

Jakie substancje są niebezpieczne dla oka?
Substancje zasadowe są przyczyną 2/3 wszystkich obrażeń oczu. Przykładowe zasady to ług, pył cementowy, amoniak, soda kalcynowana czy przemysłowy płyn do mycia naczyń. Zasady wnikają głębiej w strukturę oka i mogą spowodować poważne,często nieodwracalne, uszkodzenia wzroku. Kwasy powodują także podrażnienie zewnętrznych części oka, w przypadku których nie dochodzi zwykle do uszkodzenia wzroku. Przykłady substancji kwasowych to kwas akumulatorowy (kwas siarkowy), kwas solny, kwas fosforowy czy octowy.

Możliwość sięgnięcia po płukankę, która ma szersze działanie niż tylko rozcieńczanie i przemywanie, jest nieoceniona w momencie wypadku. Płyn buforujący do oczu Cederroth jest rekomendowana przez okulistów, ponieważ ma działanie neutralizujące.

Jak działa buforująca płuczka do oczu?
Roztwór buforujący Cederroth z dodatkiem boranu aktywnie wpływa na pH w oku, przywracając je do naturalnego poziomu, co go odróżnia od innych płynów, które mają działanie jedynie przemywające i rozcieńczające. Płukanka do oczu Cederroth działa nawilżająco i przywraca normalne pH w oku skuteczniej niż roztwór soli kuchennej.

Jak trwała jest płuczka do oczu?
Płuczka do oczu Cederroth ma najdłuższy okres przydatności na rynku – aż 4,5 roku.

 

Aptecztka pierwszej pomocy Cederroth

Płukanka do oczu z uchwytem ściennym Cederroth

Zestaw do płukania oka -  płuczka do oczu Cederroth o pojemności 500 ml z uchwytem ściennym.  Praktyczne rozwiązanie do przechowywania płynów do płukania oka.

Apteczka pierwszej pomocy Cederroth First Aid and Burn Station

 

Zestaw do płukania oczu w szafce ściennej Cederroth

Stacja do płukania oczu z płukankami Cederroth Eye Wash Station. Zawartość zamknięta pod przejrzystą pokrywą z uszczelką, co zapewnia higieniczne przechowywanie płukanek.

Wewnątrz znajdziemy 2 butelki płuczek po 500 ml, które otwierają się automatycznie, gdy są wyjmowane z uchwytów. Zestaw do płukania oka wyposażony jest również w automat do plastrów oraz miejsce na dodatkowe wyposażenie do indywidualnego wykorzystania.